Góry w Polsce

Polska dysponuje pięknymi miejscami oraz jeszcze lepszym krajobrazem, który można zwiedzać w każdym momencie. W Polsce jednocześnie można zobaczyć piękne morze i pojechać jeszcze tego samego dnia w góry. I właśnie te góry są jednymi z najpiękniejszych miejsc w Polsce.

Niezmiennie od zawsze góry w Polsce zachwycają nie tylko polskich turystów, ale przyjeżdżają również goście z zagranicy i też korzystają z piękna przyrody oraz ze wspinaczek.

Jakie góry są w Polsce?

Wśród wszystkich nazw gór w Polsce na pewno można wyróżnić:

  • Góry Świętokrzyskie,Karpaty,
  • Sudety

Każde z tych gór posiadają liczne pasma i łańcuchy górskie. Dla przykłady Tatry są pasmem w łańcuchu Karpat.

Dlaczego warto pojechać w góry?

Zdecydowanie trzeba podkreślić, że góry w Polsce mają idealny klimat oraz warunki do tego, aby w ciągu dnia wybrać się na wiele wędrówek szlakami górskimi, a wieczorem zasiąść w knajpce góralskiej z przepysznymi potrawami oraz grzańcem i świetną zabawą.

Miejscowości górskie mają swoje tradycyjne i chętnie przyjmują turystów, dzięki czemu w górach zawsze jest bardzo dużo ludzi oraz turystów.

Wspinaczka po górach

Wspinaczka po górach niby nie jest niczym nadzwyczajnym, ale jest idealnym sposobem na to, aby w ciekawy sposób spędzić czas i wykorzystać troszkę aktywności fizycznej. Wystarczą tylko odpowiednie buty, ubrania oraz prowiant i można cały dzień wspinać się po górach.

Wejście na szczyt jest bardzo męczące, ale później wszystko wynagradzają te przepiękne widoki, które tylko z góry wyglądają w taki sposób. Wejście na szczyt i zobaczenie tego wszystkiego jest nagrodą za tak duży wysiłek.

Ekstremalne wspinaczki górskie

Są również osoby, które przyjeżdżają w góry nie tylko po to, aby rekreacyjnie pochodzić sobie po nich. Takie osoby zabierają ze sobą cały sprzęt, linki, kaski, buty i wspominają się po skałach. Jest to również ciekawe doświadczenie, ale pod warunkiem, że ktoś jest do tego odpowiednio przygotowany. Tacy ludzie trenują na co dzień na sztucznych skałkach.

Nocleg w górach

W Polsce jest tak dużo miejscowości, że na pewno każdy dla siebie znajdzie odpowiedni relaks. Można decydować się na noclegi w odległych miejscach lub można wybierać te u podnóży stóp, gdzie z okna zazwyczaj pojawiają się rano i w dzień przepiękne widoki.

Dodatkowo ciekawą opcją na nocleg są góralskie i drewniane domki, które oddają cały góralski klimat. Zdecydowanie w górach jest pięknie i każdy powinien tam zagościć.

Góry są również świetnym miejscem pod tym względem, że można tam być i latem i zimą i zawsze są jakieś atrakcje.

Może Ci się również spodoba