Wynajem bagażników rowerowych

Wyprawa rowerowa dla wielu osób jest ciekawym przeżyciem i bardzo często wielu pasjonatów wybiera się na podróż po całej Polsce w poszukiwaniu najlepszych tras. Wiadomo, że tyle kilometrów z bagażem nie przejedzie się rowerem, dlatego trzeba wybrać się samochodem.

Tylko pojawia się taki problem – jak zapakować ze sobą rowery. Oczywiście są od tego specjalne bagażniki na samochody i jest nawet taka usługa, jak wynajem bagażników rowerowych. Dzięki temu każda podróż będzie możliwa razem z rowerem!

Kupno czy wynajem?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy zdecydować się na kupno czy wynajem bagażników rowerowych. Ciężko tutaj ogólnie doradzić, ale wybór powinien przede wszystkim być uzależniony od tego, jak często będzie się wyjeżdżało razem z rowerami. Jeśli często na pewno lepszą opcją jest kupno, jeśli rzadziej to chyba prościej taki bagażnik na kilka dni wynająć.

Rodzaje bagażników rowerowych

Wypożyczalnie bagażników rowerowych, jak i docelowo sklepy oraz producenci oferują różnego rodzaju bagażnik. Wśród wszystkich na pewno można znaleźć:

  • bagażniki dachowe – kiedyś były one najbardziej popularne i mogą zmienić nawet do 5 rowerów; jednak wiele osób dostrzegło wady takich bagażników podczas jazdy samochodem, bo zwiększa się opór powietrza,
  • bagażnik montowany na tylną klapę – to nowocześniejsze rozwiązanie i na pewno wygodniejsze, ponieważ samochód nie zmienia się wielkościowo i można swobodnie go prowadzić; rowery są też mniej narażone na różne czynniki,
  • bagażnik na haku holowniczym – to też dobry sposób, ale jednak na dłuższą trasę może takie rozwiązanie okazać się niewygodne.

Jaki bagażnik jest najbardziej polecany?

Specjaliści zarówno od rowerów, jak i od samochodów najbardziej polecają rozwiązanie, jakim jest bagażnik montowany na tylnej klapie. Jest to rozwiązanie wygodne dla podróży, dla kierowcy, dla innych uczestników ruchu drogowego oraz z rowerami nic się nie stanie, jeśli będą tak zamontowane.

Cena wynajmu bagażnika rowerowego?

Ceny wahają się w zależności od miast i w zależności od rodzaju bagażnika jaki zostanie wybrany. Najtańsza opcja najprostszego bagażnika może wynieść około 30 zł na dobę wypożyczenia, a takie wyższe ceny sięgają granicy 60 zł na dobę. Wszystko zależy od tego, z jakiej wypożyczalni się korzysta. Ponadto należy pamiętać, że dodatkowo wymagana jest często kaucja, która po oddaniu zostanie zwrócona, jeśli wszystko będzie w porządku. Taka kaucja może wynieść np. 300 zł, które dodatkowo do ceny wypożyczenia się dopłaca, więc wydaje się, że wypożyczenie jest korzystne.

Może Ci się również spodoba