Muzeum Powstania Warszawskiego

Są miejsca na mapie Polski, które każdy obywatel powinien chociaż raz zwiedzić i zobaczyć, aby poczuć tą historię, która z danym miejscem się wiąże. Do takich miejsc na pewno należy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jest to muzeum historyczne, które mieści się w Warszawie i “opisuje” losy Powstania Warszawskiego. Założone zostało 10 lutego 1983 roku, natomiast otwarte zostało 31 lipca 2004 roku. Dzień przed obchodami 60. rocznicy wybuchu powstania.

Lokalizacja Muzeum Powstania Warszawskiego to dawna Elektrownia Tramwajów Miejskich w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 79.

Co można zobaczyć w Muzeum Powstania Warszawskiego?
Muzeum przede wszystkim przedstawia całą historię powstania warszawskiego. Jest swego rodzaju hołdem dla osób, które zginęły na wojnie, podczas powstania warszawskiego, ale również i dla osób, które walczyły i przeżyły. Ludzie walczyli o to, aby kraj mógł istnieć, walczyli za wolną Polskę oraz chronili jej stolicy.

Muzeum Powstania Warszawskiego posiada ponad 30 tysięcy eksponatów.

Czy warto odwiedzać takie miejsca?

Są to bardzo ważne miejsca na mapie Polski i powinny być one ważny elementem dla każdego Polaka. Wspomina to historię, dzięki której każdy jest teraz w takim miejscu i może swobodnie żyć. Wielu ludzi oddało za to życie, dlatego taki hołd, jak najbardziej należy się wszystkim poległym, którzy walczyli za Polskę.

Warto pojechać w takie miejsce całą rodziną, aby dzieci mogły zdobywać historyczną wiedzę, a takie miejsca oddają jak najbardziej powagę całej sytuacji.

Ważne jest to też szczególnie dla wielu osób, które jeszcze pamiętają wojnę. Wciąż żyją jeszcze Powstańcy Warszawscy, którzy opisują swoją historię i dla których takie miejsca na pewno są wyjątkowe, ale wywołują wspomnienia katastrof i śmierci bliskich, która została poniesiona w takich miejscach.

Idealne miejsce na wycieczki

Muzeum powstania Warszawskiego jest idealnym miejscem, aby pojawić się tam na wycieczce. Muzeum zostało odnowione, wszystko jest ładnie wykonane, wykończone, a eksponaty przedstawione w taki sposób, w jaki powinny występować.

W Muzeum licznie pojawiały się wycieczki szkolne, a dzieci z zainteresowaniem słuchały całej historii tego miejsca i Powstania Warszawskiego.

Jeśli tylko będzie możliwość to warto zdecydować się na zwiedzanie razem z przewodnikiem, który dokładnie wszystko opisze oraz udzieli odpowiedzi na wiele pytań i niewyjaśnionych zagadek.

Będą w Warszawie każdy musi odwiedzić to miejsce związane z historią kraju i poniekąd z historią wielu rodzin, bo przodkowie niemalże każdego brali udział w wojnie.

Może Ci się również spodoba